Nākotne - pagātnē?!

Anonīms saglabāja, Ot, 12/25/2018 - 18:24

Noslēdzies publisko lekciju cikls "Domāsim kopā!", kas gandrīz 5 gadu ilgumā no rudens līdz pavasarim pulcēja klausītājus "Mazajā ģildē" reizi mēnesī. Cikls bija paredzēts jebkura vecuma interesentiem. Tas beidzās 12. decembrī ar Kristīnes Āboliņas lekciju "Ikdienišķas rīcības Latvijas attīstībai – no  indivīda līdz valstij."

Nākamjā – 2019. gadā – "Mazajā ģildē" ir paredzēts jauns – cita tipa – publisko lekciju cikls: "Nākotne - pagātnē!". Tajā būs pamatā viena lektora – Andreja Mūrnieka – autorlekcijas par dažādām vērtību sistēmām cilvēces attīstības gaitā un to ietekmi uz kultūru un sabiedrību. Tiks piedāvāts sistemātisks ieskats par cilvēces vēsturē notikušajiem galvenajiem pagrieziena punktiem un vēstures problēmām, kas joprojām nav atrisinātas un izprastas.  Lekcijās tiks apskatīti viedokļi par cilvēces veidošanās un attīstības cēloņiem un tiem faktoriem, kas veicinājuši izaugsmi vai to bremzējuši. Par mainīgo un paliekošo katra laikmeta, tautas un ikviena cilvēka dzīvē.

Jaunais cikls turpinās "Domāsim kopā!" tradīcijas. Pēc katras lekcijas būs paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Kopumā "Domāsim kopā!" piedalījušies šādi lektori: filozofi Dr. hab. Maija Kūle, Dr. Rihards Kūlis, Dr. Māris Kūlis, arhibīskapi Mg. Jānis Vanags un Dr. Zbigņevs Stankevičs, teologs un vēsturnieks Dr. hab. Leons Taivāns, ķīmiķis Dr. hab. Ivars Kalviņš, teoloģe Dr. Elizabete Taivāne, jūdaists un fiziķis Dr. Ruvins Ferbers, politologs Dr. hab. Tālavs Jundzis, ekonomisti Mg. Vilnis Zakrevskis, Dr. Ivars Brīvers un Sergejs Ancupovs, vēsturnieki Dr. Harijs Tumans, Dr. Gvido Straube un Dr. Gundars Ceipe, fiziķis un izglītības sistemologs Dr. Andris Broks, etnologs un folklorists Mg. Aldis Pūtelis, folklorists, komponists un kultūru pētnieks Dr. Valdis Muktupāvels, biologs Dr. Jēkabs Raipulis, psiholoģe Dr. Ingrīda Trups-Kalne, Dr. geogr. Kristīne Āboliņa, kvantu fiziķis Dr. Vjačeslavs Kaščejevs, juristi Mg. Inga Bite, Mg. Juris Rudevskis un Dr. Egils Levits, kā arī cikla organizētājs - kultūru pētnieks, pedagogs un mūziķis Dr. Andrejs Mūrnieks.

Daži „Domāsim kopā!” lektoru priekšnesumi un diskusijas tika filmētas un ir ievietotas portālā Atjaunotne. Lūgums – tās izmantojot – atsaukties uz lektoru, lekciju ciklu „Domāsim kopā!” un portālu Atjaunotne.lv.

Pielikumā – pēdējās cikla "Domāsim kopā – Latvijai!" lekcijas "Ikdienišķas rīcības Latvijas attīstībai – no  indivīda līdz valstij" – PREZENTĀCIJA!

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.