Domāsim kopā!

Anonīms saglabāja, Tr, 10/09/2013 - 16:31

Kultūras centrā “Mazā ģilde” katra mēneša otrajās un ceturtajās ceturtdienās turpinās publisko lekciju cikla “Domāsim kopā!”

Lekcijas  populārzinātniskas – par kultūras, ekonomikas, filozofijas, vēstures, mākslas, reliģijas un sabiedriskās dzīves jautājumiem. Ar savu redzējumu uzstāsies Latvijā populāri lektori un augstskolu mācību spēki. Pēc katras lekcija būs laiks diskusijai un kopīgiem atbilžu meklējumiem.

Lekcijas paredzētas jebkura vecuma interesentiem. Tās notiks kultūras centra “Mazā ģilde” Bellacord zālē.

Cikla idejas autors un atbildīgais par lekciju tematiku Latvijas Universitātes vadībzinātņu doktors Andrejs Mūrnieks uzskata, "katra ievērojama kultūrvēsturiska celtne jāizmanto, lai tā kalpotu arī sabiedrības intelektuālajai attīstībai". Šādu lomu viņš saskata arī kultūras centram Mazā ģilde, ko pārsvarā pazīst pēc koncertzāles un greznām reprezentācijas telpām. Taču, līdztekus nodarbēm ar mākslu un mūziku, cilvēkiem esot svarīgi  izprast globālos procesus strauji mainīgajā sabiedrībā. "Svarīgi ir meklēt patiesību kopā! Nevis norobežoties nelielās akadēmisku speciālistu vai žurnālistu un politiķu grupiņās, kas kļūst par ekspertiem visās jomās, bet sabiedrības, zinātnes un kultūras problēmas apspriest publiski"-  tā domā lekciju cikla iniciators.

Pirmo cikla lekciju lektori Latvijas Universitātes Āzijas studiju virziena vadītājs profesors Leons Taivans, habilitētā doktore filozofijā profesore Maija Kūle, ekonomists Vilnis Zakrevskis, vēstures zinātņu doktors Harijs Tumans, mākslas zinātņu doktors Andris Teikmanis un citi.

Publiskas izglītojošās lekcijas Mazajā ģildē paredzētas 2013. un 2014. gadā divreiz mēnesī. Tās notiks katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā no pulksten 18.00 līdz 19.30 Vecrīgā, Amatu ielā 3/5. Ieejas maksa viens lats.

Lekciju cikls sākās 10. oktobrī pulksten 18.00 ar lekciju “Kultūras nozīme sabiedrības pastāvēšanā”. Lektors Andrejs Mūrnieks. Nākamā lekcija bija veltīta islāma un Eiropas attiecību problemātikai. To 24. oktobrī lasīja un diskusijas vadīja Latvijas Universitātes profesors Leons Taivans.

Ceturtdien 14. novembrī pl. 18. 00 paredzētā saruna par eiro un latu – makroekonomisko procesu kontekstā. Lektors ekonomikas zinātņu maģistrs Vilnis Zakrevskis . Savukārt novembra pēdējā ceturtdienā 28. novembrī lekcija būs veltīta Postmodernisma un klasiskās Eiropas kultūras attiecību problemātikai. To lasīs un diskusijas vadīs Latvijas Universitātes profesore Maija Kūle.

Ieejas bez maksas. Laipni lūgti visi interesenti!

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.