Igauņu kori dzied Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

Anonīms saglabāja, Sv, 09/25/2011 - 22:35

Igaunijas Zinātņu Akadēmijas vīru un sieviešu kori un Antonīna Dvoržāka Mesa Rīgā

        Igaunijas Zinātņu Akadēmijas vīru koris un sieviešu koris ir slavenā kordiriģenta un komponista, profesora Arvo Ratasepa (Arvo Ratasepp) izveidoti kolektīvi, kas mazliet vairāk kā 50 darbības gadu laikā ir guvuši plašu atzinību gan Igaunijā, gan citās valstīs. Abi kolektīvi ir lieliski koncertkori. Korus raksturo spēcīgs, stabils skanējums, muzikalitāte un daudzveidīgs repertuārs. Kori atskaņo saturiski un tematiski vienotas koncertprogrammas, kā arī apvienojot spēkus piedalās lielo formu priekšnesumos kā liels jauktais koris. Abu koru diriģenti šobrīd ir Andruss Sīmons (Andrus Siimon) un Igors Ņikiforovs (Igor Nikiforov).

            8. septembrī apritēja 170 gadi kopš čehu komponista Antonīna Dvoržāka (Antonín Dvořák) dzimšanas. Zinātņu Akadēmijas vīru un sieviešu koru koncertprogrammas galvenais darbs ir Dvoržāka Mesa D-dur op. 86 – skaists un romantisks sakrāls darbs, kuru komponists pats uzskatīja par vienu no saviem labākajiem radošajiem opusiem. Šis jauktajam korim, solistiem un ērģelēm uzrakstītais lielformas darbs, kā arī vairāki igauņu komponistu darbi, būs dzirdami š.g. 1. oktobrī plkst. 18.oo Rīgā, Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

             Atskaņojumā piedalās: Gaili Grūning (soprāns), Aule Urb (alts), Mikk Dede (tenors), Olari Viikholm (bass). Pie ērģelēm Henn Eerik.

              Šo koru izpildījumā Dvoržāka Mesa jau skanējusi Tallinā, Narvā, Sanktpēterburgā. Nākošajā dienā pēc Rīgas atskaņojuma šo darbu dzirdēs Pērnavas klausītāji. Ieeja koncertā bez maksas.  

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.