Pedagogi mudina V. Zatleru sākt tautas kustību!

Anonīms saglabāja, Se, 06/04/2011 - 01:44

Latvijas pedagogu pārstāvji par V. Zatlera lēmumu rosināt Saeimas atlaišanu

Biedrības „Latvijas Pedagogu dome” (LPD) valde uzskata, ka „V. Zatlera lēmums ir jāskata plašākā sabiedrības atjaunotnes kontekstā: lēmums atlaist Saeimu un rīkot visai dārgus referendumus nevar būt pašmērķis, ja neseko citi soļi, kas sakārtotu valsti, attiecības starp likumdevēju, tiesu un izpildvaru, eliti un sabiedrību, ekonomiku, politiku un morāli.” Ja mērķis ir Latvijas fundamentāla atdzimšana, tad V. Zatlera iniciatīva ir apsveicama. LPD valdes vēstule ar atbalstu Latvijas atjaunotnei nogādāta Valsts prezidentam.

LPD valde mudina V.Zatleru sākt plašu sabiedrības pārkārtošanas kustību, iesaistot tajā profesionālās organizācijas (juristu biedrību, ārstu biedrību, pedagogu organizācijas, Latvijas Zinātņu akadēmiju u.c.). LPD paziņojumā uzsvērts, ka sabiedrības Ceturtajai atmodai „jābalstās uz tiesiskuma, morāles un demokrātijas principiem, atjaunojot cilvēku ticību latviešu tautai, ģimenei un garīgajām vērtībām”.

Latvijas Pedgogu dome, kas pārstāv 20 pedagogu nevalstiskās organizācijas, norāda, ka „Latvijas atdzimšana iespējama vienīgi tad, ja politiskos procesus turpmāk veidosim un vērtēsim ne vien no ekonomiskā izdevīguma un formālā tiesiskuma, bet arī no morāles pozīcijām”.

Biedrības valdes paziņojumā norādīts uz virkni nopietnu pārkārtojumu, ko sen jau gaida sabiedrība: konstitucionālā līmenī (Satversmē), likumdošanā, t.sk. vēlēšanu sistēmā, mainot pašreizējo vēlēšanu kārtību tā, lai vēlētāji varētu ietekmēt deputātu lēmumus ne tikai reizi četros gados.  Pedagogu pārstāvji iestājas par valdības profesionālāku darbību, t. sk. palielinot katra ministra atbildību sabiedrības priekšā, arī strikti nošķirot izpildvaru no likumdevējas varas. Pedagogu organizācijas paziņojumā uzsvērts, ka nepieciešami profesionāļu izdiskutēti uzlabojumi gan izglītības, gan medicīnas, gan iekšējās drošības, gan banku jomā. Turklāt to jādara nevis ārzemju aizdevēju dēļ, bet gan tautas labklājības, sociālā taisnīguma un līdzsvarotas attīstības labā.

Latvijas Pedagogu dome piedāvā Valsts prezidentam V. Zatleram savu palīdzību un padomu, lai īstenotos sabiedrības atjaunotne.

LPD valde aicina Latvijas inteliģenci izteikt savas domas par pēdējo dienu notikumiem un aktīvi iesaistīties notiekošajos procesos, līdzīgi kā tas bija Trešās atmodas laikā. 

LPD valdes vēstulē ierosinājumu apkopojumu sagatavojis: A.Mūrnieks, Dr.sc.adm., LPD valdes priekšsēdētājs

0 comments

Pievienot jaunu komentāru

Šī lauka saturs tiks saglabāts privāts un nebūs pieejams publiski.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Atļautie HTML tagi: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.
  • Image links with 'rel="lightbox"' in the <a> tag will appear in a Lightbox when clicked on.

Vairāk par formatēšanas iespējām

CAPTCHA
Lai novērstu SPAM nejaucības
Image CAPTCHA
Ievadiet attēlā redzamos simbolus.